Wielki sukces Klaudii Zwolińskiej! Ma medal mistrzostw świata

klaudia zwolinska european games

Klaudia Zwolińska ze Startu Nowy Sącz brązową medalistką mistrzostw świata w slalomie kajakowym! Nasza zawodniczka zajęła III miejsce w konkurencji K-1 na torze w angielskim Lee Valley.

Wśród mężczyzn do finału K-1 awansował Szczawniczanin Mateusz Polaczyk i zajął w nim 7. miejsce. Sądeczanie Dariusz Popiela i Michał Pasiut odpadli w półfinale. Zajęli odpowiednio 28. i 31. pozycje.

Klaudia Zwolińska w tym roku zdobyła już dwa srebrne medale igrzysk europejskich (i zarazem mistrzostw Europy) w konkurencjach K-1 i C-1. W 2021 roku była piątą zawodniczką igrzysk olimpijskich w Tokio.

Przypomnijmy, że sądeczanin Grzegorz Hedwig zajął 9. miejsce w konkurencji C-1 (kanadyjek) i wywalczył kwalifikację olimpijską.