W wyniku zderzenia dwóch samochodów zginęły dwie osoby z dębickiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Burmistrz Dębicy ogłosił żałobę na terenie miasta.
Jak informuje Komenda Wojewódzka w Rzeszowie, na autostradzie A4 na wysokości Rudnej Małej, rano doszło do zderzenia autobusu z BMW. Zginęły dwie osoby z busa Iveco, a 12 zostało rannych i trafiło do szpitali.
Busem, który przy zmianie pasa ruchu zderzył się z samochodem osobowym i dachował, podróżowało 15 osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Kierowcy obu pojazdów nie ucierpieli poważnie, została im pobrana krew w celu badań na obecność środków odurzających. Dalsze czynności będzie prowadził prokurator wraz z Policją i biegłymi sądowymi.
W związku z tragicznym wypadkiem Burmistrz Dębicy ogłosił żałobę w dniach od 22 do 24 września 2023 roku. Na znak żałoby przed Urzędem Miejskim w Dębicy flagi zostały wywieszone do połowy masztu. Odwołane zostały także wydarzenia rozrywkowe organizowane przez samorząd miejski oraz jednostki organizacyjne Miasta Dębicy.



![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 4 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 6 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-350x250.jpg)






![Ktoś zauważył samochód w stawie. Nietypowa akcja strażaków [ZDJĘCIA] 13 fot. OSP Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/mostki_staw_samochod_osp_stary_sacz-120x86.jpg)

