Trwają prace związane z budową nowego mostu nad rzeką Brzeźnianka w gminie Podegrodzie. Przeprawa ma usprawni ruch w tym miejscu i znacznie skróci drogę, szczególnie rodzicom dowożącym dzieci do szkoły podstawowej w Brzeznej.
Wójt gminy Podegrodzie Stanisław Banach podkreśla, że jest to teraz kluczowa inwestycja w Brzeznej.
– To jest droga z mostem, która połączy dwie drogi powiatowe. Mieszkańcy doskonale wiedzą, a dla nie zorientowanych, że będzie to nowy, bezpieczny dojazd do szkoły podstawowej. Ten dojazd był zdecydowanie utrudniony, była to wąska dróżka w zabudowie mieszkaniowej. Bezpieczeństwo zdecydowanie się tu poprawi.
Gmina dostała ponad 4 miliony złotych na ten cel. Cała inwestycja pochłonie ponad 7 milionów 200 tysięcy złotych.
Za te pieniądze przebudowana zostanie częściowo droga gminna, powstanie nowy most, a także skrzyżowanie z drogą powiatową relacji Brzezna – Brzezna Litacz – Wysokie.





![Tegoroczne Kolędowanie Małemu Bacy tradycyjnie zakończą prawie 1000 m n.p.m. [ZDJĘCIA] 6 fot. www.parafia.piwniczna.com](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Koledowanie-Malemu-Bacy1-350x250.jpg)





![Rusza projektowanie nowego mostu w Mszanie Dolnej. Konieczna będzie rozbiórka starej przeprawy [ZDJĘCIA] 12 fot. GDDKiA](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/02/most_mszana_gddkia-3-120x86.jpg)


