Ekstraklasa. Stal Mielec wciąż niepokonana przed własną publicznością

stal mielec

Stal Mielec wciąż niepokonana przed własną publicznością. Biało-niebiescy w 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonali Radomiak Radom 2:0 (2:0). Gole dla mielczan zdobyli Bert Esselink i Łukasz Gerenstein.

Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw w 22. min dośrodkowanie Krystiana Getingera z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Berta Esselinka, który trafił do siatki. Druga bramka padła tuż przed przerwą, kiedy to po indywidualnej akcji prowadzenie podwyższył Łukasz Gerstenstein.

W drugiej połowie, mimo kilku okazji z obu stron gole już nie padły i tym samym podopieczni trenera Kamila Kieresia dopisali do swojego konta drugie zwycięstwo, wywalczone przed własną publicznością

Stal po 6 meczach ma na swoim koncie 8 punktów i zajmuje 6. miejsce w ekstraklasie. Warto jednak dodać, że większość meczów tej kolejki zostanie rozegrane w weekend.

Stal Mielec – Radomiak Radom 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Esselink 22, 2:0 Gerenstein 45+6.

Żółte kartki: Hinokio, Ehmann, Gerstenstein – Luizao, Grzesik.

Stal: Kochalski – Gerstenstein (66 Stępień), Ehmann, Matras, Esselink (90 Leandro), Getinger – Domański, Trąbka (74 Guillaumier), Wlazło, Hinokio (74 Wołkowicz) – Shkurin (66 Meriluoto).

Radomiak: Posiadała – Grzesik, Rossi, Cichocki (63 Cestor), Abramowicz – Semedo (46 Castaneda), Luizao, Donis (53 Alves), Wolski (63 Rocha), Semedo – Henrique.

Sędziował: Karol Arys (Szczecin).