Minimum 20 tys. złotych będzie kosztować naprawa tarnowskiego pumtrucku. Osuwisko na Górze Świętego Marcina ma być zabezpieczone jeszcze w tym roku.
Jak mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Tarnowie Rafał Nakielny, pierwszy etap, czyli usunięcie ziemi, ma być wykonany w ramach naprawy gwarancyjnej.
– Na skutek intensywnych opadów uruchomiło się osuwisko, w dużej mierze jest to teren osuwiskowy. Na razie wykonawca został w ramach gwarancji zobligowany do uprzątnięcia osuniętej ziemi.
Pozostałe zabiegi odwadniające teren będą wykonywane na koszt miasta. Wstępnie oszacowana kwota to 20 tys. złotych, trwa wycena ze strony wykonawcy toru.
– Docelowo reszta prac odbędzie się kosztem miasta, bo trudno winić wykonawcę za elementy osuwiskowe. Nastąpi wykonanie rowu opaskowego, albo drenu francuskiego, który przejmie wodę i odprowadzi poza teren pumptrucka.
Pumptrack to specjalna, wyasfaltowana trasa do wyczynowej jazdy na rowerze lub deskorolce. Powstał z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Znajduje się nieopodal Parku Biegowego Marcinka, przy ulicy Harcerskiej. W tej chwili z tego miejsca, z powodu osuwiska, nie można korzystać.
Na ‘Marcince’ powstał pumptrack – specjalny tor do jazdy na m. in rowerach czy hulajnogach [ZDJĘCIA]











![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 12 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)


![Zakończenie Roku Jubileuszowego w Tarnowie [28.12.2025] 15 IMG 1261](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1261-120x86.jpg)




