Zmarła Maria Szkarłat, założycielka i dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej. Pogrzeb zmarłej odbędzie się w piątek (14.07).
O śmierci Marii Szkarłat poinformowała limanowska szkoła na swojej stronie internetowej.
– Była osobą niezwykle oddaną swojej pracy, zaangażowaną w rozwój edukacji oraz wzorem dla wielu pokoleń uczniów i nauczycieli. Zawsze była gotowa pomóc swoim uczniom, kolegom z pracy oraz społeczności lokalnej. Jej praca, pasja i oddanie zostaną na zawsze zapamiętane przez wszystkich, którzy mieli przyjemność z nią współpracować
– czytamy w komunikacie społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek, 14 lipca 2023 r., o godzinie 14:00 w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.


![Polka wygrała XII Międzynarodowy Konkurs Wolany im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju [ZDJĘCIA] 3 kiepura konkurs](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kiepura_konkurs-350x250.jpg)







![Odblaskowa Szkoła w Chomranicach. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na drogach [ZDJĘCIA] 11 Odblaskowa szkola chomranice 11 202521](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Odblaskowa_szkola_chomranice_11_202521-120x86.jpeg)



