Trzeci dzień (czwartek, 22.06) sportowych rywalizacji w Tarnowie w ramach Igrzysk Europejskich nie był udany dla naszych reprezentantów w piłce ręcznej plażowej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, finalnie zajęli ostatnie ósme miejsca w rywalizacji.
Mężczyźni najpierw ulegli Norwegom 0:2, a następnie w meczu o 7. miejsce przegrali z Niemcami po serii shoot out’ów. Z kolei kobiety w pierwszym dzisiejszym spotkaniu okazały się gorsze od reprezentantek Portugalii (1:2), a później od Greczynek (0:2).
Już od środy było wiadome, że medalowa rozgrywka odbędzie się bez Biało-Czerwonych. W rozgrywkach panów triumfowali Hiszpanie, którzy w finale pokonali Węgrów 2:1. Z kolei brązowe medale powędrowały do Duńczyków, a reprezentacja Portugalii zajęła czwarte miejsce.
Natomiast wśród pań złote ‘krążki’ powędrowały do reprezentantek Danii, które po karnych okazały się lepsze od Hiszpanek. Natomiast najniższy stopień podium przypadł w udziale reprezentantkom Niemiec. Zwyciężyły one w meczu o brązowy medal z Norweżkami 2:0.
W piątek w Tarnowie czekają nas kolejne sportowe emocje. Na Akademii Tarnowskiej rozpoczną się kolejne konkurencje wspinaczkowe. Najpierw rozpoczną się eliminacje kobiet i mężczyzn w prowadzeniu. Natomiast wieczorem w konkurencji na czas o medale powalczą panowie, w tym tarnowianin Marcin Dzieński.

![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 2 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)



![To koniec ery asfaltowych boisk w gminie Krynica-Zdrój [ZDJĘCIA] 6 fot. Piotr Ryba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/boiska_krynica_zdroj-350x250.jpg)
![Są szóste w Polsce. Duże osiągnięcie piłkarek z Tęgoborzy [ROZMOWA] 7 pilkarki tegoborze studio2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pilkarki_tegoborze_studio2-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 8 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)




![Andrzej Czerwiński honorowym obywatelem Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 13 fot. Urząd Miasta Nowego Sącza](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/czerwinski_um_ns-120x86.jpg)

