Kolorowy korowód przeszedł przez centrum Nowego Sącza. Po Mszy Św. w sądeckiej bazylice właśnie w taki sposób rozpoczęły się Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W inauguracyjnych wydarzeniach uczestniczyli wychowankowie sądeckich szkół specjalnych, klas integracyjnych, Warsztatów Terapii Zajęciowych czy stowarzyszeń i fundacji. Byli też rodzice osób niepełnosprawnych.
Natalia, Samanta i Patryk z Zespołu Szkół nr 5 w Nowym Sączu śpiewali przed ratuszem hymn tej imprezy.
– Bardzo się cieszymy, że możemy spełniać swoje marzenia i cieszymy się muzyką. Bardzo cieszę się z tego, że występowaliśmy dziś bardzo ładnie. Jutro też będzie występ. Zapraszamy każdego, kto chce przyjść.
Na wtorek (30.05) zaplanowane są już od 10.00 występy osób niepełnosprawnych w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Będzie można tu zobaczyć festiwal twórczości artystycznej, pokaz mody i występy zaproszonych artystów m.in. Kapeli Ciupaga, Ewy Novel, DJ Bigosa. Zaplanowane są też warsztaty plastyczne, fotograficzne czy pokaz sztuki fryzjerskiej i makijażu.
O całym programie piszemy tutaj. Ruszają Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.
![W Nowym Sączu rozpoczęły się Sądeckie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych [ZDJĘCIA, WIDEO] 1 niepelnosprawni066](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/05/niepelnosprawni066-750x536.jpg)


![Motomikołaje pokazali moc. Z sądeckiego rynku wyruszyła parada [ZDJĘCIA, WIDEO] 4 motomikolajee](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/motomikolajee-350x250.jpg)


![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 7 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-350x250.jpg)



![Będzie rekrutacja do żłobka. Teraz gmina szykuje się do odbioru budynku [WIDEO] 11 IMG 1869 scaled e1763549370466](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1869-scaled-e1763549370466-120x86.jpg)



