Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała ostatni mecz sezonu

Chrobry Unia

Szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów porażką zakończyli sezon PGNiG Superligi. 'Jaskółki’ na wyjeździe uległy Chrobremu Głogów 25:29 (13:16), jednak bez względu na ten wynik zajęli 7. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W pierwszej połowie przez dłuższy czas rezultat oscylował w okolicy remisu, jednak w końcówce od wyniku 11:11 głogowianie odskoczyli Unii na kilka bramek i na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem 16:13.

Po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Strząbały starali się odrobić straty i w pewnym momencie tracili do gospodarzy tylko jedną bramkę. Niestety Chrobry wówczas znów odskoczył tarnowianom, a jego przewaga w pewnym momencie wynosiła aż sześć trafień. W ostatnich minutach Unii udało się częściowo odrobić straty, jednak finalnie nie pozwoliło to na wywiezienie z Głogowa choćby punktu.

Ostatecznie Grupa Azoty Unia Tarnów sezon 2022/2023 PGNiG Superligi skończyła na 7. miejscu z dorobkiem 37 punktów, na co złożyło 11 zwycięstw, w tym jedno po karnych i 15 porażek, z czego aż w 5 meczach tarnowianie przegrywali po rzutach karnych.

Siódma lokata na koniec sezonu to najlepszy wynik w historii klubu.

Chrobry Głogów – Grupa Azoty Unia Tarnów 29:25 (16:13)

Chrobry: Stachera – Paterek 14, Dadej 4, Styrcz 4, Skiba 3, Jamioł 2, Otrezow 1, Kosznik 1, Orpik, Grabowski, Wiatrzyk, Tilte, Matuszak.

Grupa Azoty Unia: Bartosik, Małecki – Yoshida 6, Minocki 6, Buszkow 3, Sanek 2, Słupski 2, Podsiadło 2, Zahirović 1, Smolikow 1, Matsuura 1, Kasahara 1, Kowalik, Sikora, Małek, Mrozowicz.