Marko Lewiszyn został nowym zawodnikiem Grupa Azoty Unią Tarnów. Pochodzący z Ukrainy żużlowiec został wypożyczony do 'Jaskółek’ z Celfast Wilków Krosno.
Nowy nabytek tarnowian urodził się w 2000 roku i może startować jako zawodnik U-24. W obecnym sezonie udanie występował w barwach 'Wilków’ w Ekstralidze U24. W dwóch spotkaniach wykręcił średnią 2,60 pkt/bieg.
Marko Lewiszyn pierwszą okazję do występu z 'Jaskółką’ na plastronie będzie już miał prawdopodobnie w niedzielę (7.05), w wyjazdowym spotkaniu II ligi z Metalicą Recycling Kolejarzem Rawicz. Jednocześnie sam zawodnik na swoich mediach społecznościowych potwierdził, że wciąż będzie występował w barwach krośnian w Ekstralidze U24.




![Wokół Jeziora Rożnowskiego powstanie nowa trasa rowerowa. Połączy dotychczasową sieć [ZDJĘCIA] 5 fot. malopolska.pl (zdjęcie ilustracyjne)](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/VeloDunajec-350x250.jpg)
![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 6 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)




![Chełmiec miastem? Niska frekwencja w konsultacjach społecznych. Wójt: Ja bym nie brnął dalej, ale... [WIDEO] 11 konsultacje spoleczne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/konsultacje-spoleczne-120x86.jpg)



