Jest upragnione zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz, ale sytuacja jest dalej trudna

sandecja tychy 03 2023 fot adrian maras

Sandecja Nowy Sącz jest dalej w strefie spadkowej I ligi, choć w ostatnich minutach wyszarpała zwycięstwo z GKS-em Tychy 3:2. Biało-czarni awansowali na 16. miejsce w tabeli i tracą punkt do 15. znajdującej się tuż nad strefą spadkową Odry Opole.

Po pierwszej połowie było 1:1, po zmianie stron dzięki bramce Jakuba Wróbla Sandecja objęła prowadzenie, ale dość szybko GKS wyrównał.

Gola na wagę 3 punktów zdobył w 84 minucie Tomasz Boczek, który w I części spotkania rozgrywanego w Tychach otworzył wynik bramką samobójczą.

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:3 (0:1)

Bramki: Tomasz Boczek 18′ (s.), Mateusz Czyżycki 65′ – Damian Chmiel 38′, Jakub Wróbel 56′, Tomasz Boczek 84′.

Żółte kartki: Kacper Skibicki, Krzysztof Wołkowicz, Mateusz Czyżycki, Konrad Jałocha – Michal Piter-Bučko, Damian Chmiel, Martin Košťál.

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Kacper Skibicki (59′ Krzysztof Machowski), Petr Buchta (86′ Dominik Połap), Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Krzysztof Wołkowicz – Antonio Domínguez, Jan Biegański, Wiktor Żytek (46′ Mateusz Czyżycki), Patryk Mikita – Daniel Rumin (85′ Natan Dzięgielewski).

Sandecja:  Karl-Romet Nõmm – Dariusz Pawłowski, Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Krystian Palacz – Denis Potoma, Elhadji Maissa Fall, Michał Walski (37′ Martin Košťál), Damian Chmiel (66′ Tomasz Nawotka) – Jakub Wróbel (66′ Maciej Mas).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).