Nie milkną echa reportaży w stacji TVN na temat Jana Pawła II. Publikacje nie zmieniły zdania tarnowian na temat papieża.
W rozmowie z RDN Małopolska podkreślają, że nie mają wątpliwości co do świętości Jana Pawła II, a materiały publikowane w komercyjnej telewizji odbierają jako atak na Kościół i Polskę.
– To jest bardzo poniżające, nie tylko dla katolików, ale ogólnie dla całej Polski, dla Polaków. On był wielkim autorytetem zarówno dla ludzi wierzących jak i niewierzących. -Jan Paweł II sam się obroni. Dla mnie Ojciec święty jest świętym i modlę się do Niego. – Brak mi słów po prostu. Chyba ktoś jest nienormalny, że takie rzeczy mówi o naszym Janie Pawle kochanym. – To jest taka nagonka, już się nie mają po prostu czego chwycić, chcą zniszczyć Kościół.
Drugiego kwietnia, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Polacy wyjdą w Białych Marszach, by zademonstrować przywiązanie do Papieża Polaka. Będzie to protest wobec prób niszczenia Jego dobrego imienia.
Mija 35 lat od beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny. W Zabawie zaplanowano wiele wydarzeń



![Nielegalna krajanka i papierosy na Sądecczyźnie. Właściciel usłyszał zarzuty [ZDJĘCIA] 4 fot. KMP w Nowym Sączu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sdvvv2-350x250.jpg)



![Odblaskowa Szkoła w Chomranicach. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na drogach [ZDJĘCIA] 8 Odblaskowa szkola chomranice 11 202521](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Odblaskowa_szkola_chomranice_11_202521-350x250.jpeg)
![Wójt zapewnia: "Centrum Interwencji Kryzysowej będzie służyło tylko potrzebującym mieszkańcom regionu" [WIDEO] 9 centrum nawojowa stanislaw kielbasa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/centrum_nawojowa_stanislaw_kielbasa-350x250.jpg)


![Lipnicki Korowód Świętych [25.10.2025] 12 fot. Paweł Heród](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/a60953c4-b316-4a65-9007-d6f6aeeb3efb-120x86.jpg)


