Do 20 grudnia Gminne Centrum Kultury w Żabnie przyjmuje zgłoszenia do 27. Konkursu Kolęd i Pastorałek.
Przeznaczony on jest dla mieszkańców gminy Żabno oraz powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Mogą w nim brać udział wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a nawet – co jest nowością – osoby dorosłe, zarówno soliści, jak i zespoły, przygotowano również kategorię 'kolędowanie rodzinne’.
Konkurs przeprowadzony zostanie w dniach 10-12 stycznia 2023 r.
Koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 14:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.
Szczegółowy regulamin i karta zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej GCK w Żabnie.







![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 8 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-350x250.jpg)



![Ul. Lwowska częściowo zamknięta. Utrudnienia w centrum miasta [ZDJĘCIA, WIDEO] 12 ul lwowska005](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/ul_lwowska005-120x86.jpg)


