Był barszcz czerwony z uszkami, pierogi czy kapusta z grochem. Na pierwszą edycję 'Naszej Bocheńskiej Wigilii’ w niedzielę (11.12) przyszło wiele osób samotnych i w trudnej sytuacji ekonomicznej.
Wspólne świętowanie rozpoczęło się na Placu Sanktuaryjnym przy Bazylice św. Mikołaja w Bochni o godzinie 13.00. Odczytano fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, a później wszyscy zasiedli do świętowania.
Według organizatorów, takie wydarzenia to nie tylko forma udzielenia pomocy, ale równocześnie sposób na budowanie więzi międzyludzkich i integrację lokalnej społeczności.
O artystyczną oprawę wigilijnego spotkania zadbali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni.
Nasza Bocheńska Wigilia została zorganizowana przez Caritas przy parafii św. Mikołaja. Do akcji chętnie włączyli się także bocheńscy przedsiębiorcy czy restauratorzy.






![Nowy Sącz: Wypadek na ul. Nawojowskiej. Są ranni [ZDJĘCIA] 7 fot. Bartłomiej/Regionalny Reporter na Facebooku](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/wypadek_nawojowska_regionalny_reporter-1-350x250.jpg)
![Likwidacja szkoły może przyspieszyć budowę nowej siedziby? Szkoła w Stadłach znów na tapecie [WIDEO] 8 Gromala Malgorzata](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Gromala-Malgorzata-350x250.jpg)




![Zamknęli ulicę, żeby wymienić oświetlenie. To już ostatni etap prac w Moszczenicy [WIDEO] 13 walega jerzy studio 08 2024](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/08/walega_jerzy_studio_08_2024-120x86.jpg)

