Będą świąteczne potrawy i występy artystyczne szkolnych wolontariuszy. W Bochni po raz pierwszy odbędzie się Nasza Bocheńska Wigilia.
Jak mówi jedna z organizatorek akcji Marta Mrzygłód, wspólna wigilia będzie nie tylko formą udzielenia pomocy osobom samotnym i w trudnej sytuacji ekonomicznej, ale także sposobem na budowanie więzi międzyludzkich i integrację lokalnej społeczności.
– Chcemy budować naszą lokalną wspólnotę bocheńską ponad podziałami, więc każdy jest mile widziany. Obserwujemy kryzys relacji międzyludzkich. Chcemy motywować ludzi, żeby wyszli z domów, wstali z przysłowiowej kanapy i przyszli podzielić się nawet ciepłym słowem, uśmiechem, samą swoją obecnością. A jeżeli udałoby nam się zapoczątkować tą Wigilią coroczne spotkania, wspólne biesiadowanie w czasie Adwentu i wspólne oczekiwanie, to byłoby wspaniale i byłaby to najlepsza nagroda.
Organizatorzy – Caritas przy parafii św. Mikołaja, Parafia św. Mikołaja i bocheńscy przedsiębiorcy, zapraszają wszystkie osoby samotne, bezdomne, znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej, społecznej, rodzinnej, seniorów, osoby samotnie wychowujące dzieci i tych wszystkich, których sytuacja życiowa sprawia, że potrzebują ciepłego słowa, gestu i życzliwej obecności drugiego człowieka.
Nasza Bocheńska Wigilia odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia na Placu Sanktuaryjnym przy Bazylice św. Mikołaja w Bochni, pod wiatami. Początek wydarzenia o godz. 13. Podczas wigilijnego spotkania wystąpią także uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni.
Wigilia w Bochni odbędzie się dzięki ofiarności darczyńców, bocheńskich restauratorów i przedsiębiorców.

![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 2 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-350x250.jpg)







![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 10 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-120x86.jpg)
![Likwidacja szkoły może przyspieszyć budowę nowej siedziby? Szkoła w Stadłach znów na tapecie [WIDEO] 11 Gromala Malgorzata](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Gromala-Malgorzata-120x86.jpg)



