Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Tarnowskiej tuż po godzinie 4 w niedzielę (4.12) otrzymała zgłoszenie o pożarze stodoły w Dąbrówkach Breńskich. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogień rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny.
Akcja gaśnicza, rozebranie spalonego budynku i dogaszanie pogorzeliska zajęło strażakom blisko pięć godzin, a oba budynki okazały się niezamieszkałe. Ogień gasiło siedem zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

















![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 18 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 23 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)





