Tutaj mogą się rozwijać następcy Justyny Kowalczyk. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz odwiedził Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.
Znajduje się tu 2,5 km tras do narciarstwa biegowego wraz z zapleczem noclegowym.
– To jest ważne miejsce dla polskich biegów narciarskich. Sporo zawodników nie pochodzi z gór, a np. z Tomaszowa Lubelskiego. Do biegów góry nie są konieczne, ale dobrych miejsc do uprawiania tego sportu oraz oczywiście chęci
– powiedział Adam Małysz w rozmowie z radiem RDN Nowy Sącz.
Wraz z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego do Ptaszkowej przyjechał też Jan Wikniel, Sekretarz Generalny PZN.
W sobotę (3.12) została tam uruchomiona część trasy do biegów narciarskich o długości około 500 metrów. Można szusować w stylu klasycznym, ale też dowolnym.

Adam Małysz odwiedził też nowosądecki szpital, gdzie z Oddziału Hematologicznego mają korzystać polscy narciarze:
Adam Małysz przyjechał do Nowego Sącza. Współpraca szpitala z Polskim Związkiem Narciarskim



![ZSP nr 7 stawia na widoczność i bezpieczeństwo – kreatywna edukacja w praktyce [ZDJĘCIA] 5 odblaski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/odblaski-350x250.jpg)
![Wyciągi w Szczawniku jednak powstaną? Gmina Muszyna informuje o naukowym dokumencie [WIDEO] 6 Golba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Golba-350x250.jpg)





![Łącko: W miejscu starej zajezdni powstanie nowoczesny budynek [WIDEO] 12 J.D](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/J.D-120x86.jpg)



