Apel poległych, złożenie kwiatów, Msza święta i koncert pieśni patriotycznych. Tak zapowiadają się niedzielne uroczystości patriotyczno-religijne 78. Rocznicy Pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu 'Barbara” 16. Pułku Piechoty AK.
To tu właśnie 25 września 1944 roku partyzanci stoczyli całodzienny bój z przeważającymi siłami wojsk hitlerowskich Niemiec. To wydarzenie przeszło do historii jako jedno z największych i najtragiczniejszych wydarzeń walk oddziałów Armii Krajowej w ramach Operacji Burza na terenie powiatu tarnowskiego podczas II wojny światowej.
Uroczystości rozpoczną się w niedzielę, 25 września o godzinie 10 na placu kościelnym przy Sanktuarium MB Niezawodnej Nadziei w Jamnej . W przeddzień obchodów w sobotę, 24 września, o godz. 16 zostanie odprawiona Akowska Droga Krzyżowa, na Wzgórzu 530 w Jamnej.








!["Jest to dar jednego człowieka dla drugiego". Honorowi krwiodawcy zostali odznaczeni [ZDJĘCIA] 9 kriwodawcy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kriwodawcy-350x250.jpg)


![Trwa rozruch nowej oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy gminy Kamienica będą mogli się podpiąć [WIDEO] 12 wladyslaw sadowski scaled e1763639807980](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wladyslaw_sadowski-scaled-e1763639807980-120x86.jpg)
![W tej szkole nauczycielami są święci i błogosławieni [ZDJĘCIA] 13 szkola swietosci kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/szkola_swietosci_kruzlowa-120x86.jpg)

