W Nowym Sączu rozpoczęło się głosowanie nad budżetem obywatelskim 2023. W tym roku mieszkańcy mają do wyboru 82 projekty.
Głosować można nie tylko przez internet, ale też stacjonarnie. Miasto przygotowało punkty do głosowania między innymi w Centrum Informacji Turystycznej, Biurze Aktywności Obywatelskiej, Sądeckim Urzędzie Pracy, ale też w Szkole Podstawowej nr 16 i w pięciu wybranych świetlicach osiedlowych.
– Jeśli nie dysponujecie Państwo komputerem, albo macie komputer bez dostępu do internetu, to jest lista 10 punktów na terenie miasta, które w tym czasie będę otwarte. Można tam iść, a na miejscu urzędnik pomoże każdemu wypełnić formularz, zagłosować i złożyć wszystkie stosowane oświadczenia.
– mówi Piotr Lachowicz, sekretarz miasta Nowego Sącza.
Informacji o konkretnych punktach do głosowania oraz godzinach ich otwarcia udzielają urzędnicy nowosądeckiego magistratu.
Głosowanie będzie trwało do północy 27 września. Jego wyniki zostaną przedstawione 4 października.
Wyboru możecie dokonać poprzez stronę internetową bo.nowysacz.pl oraz w 10 punktach na terenie miasta.


![Słuchacze RDN Nowy Sącz tworzyli ozdoby świąteczne [ZDJĘCIA] 3 kdn ozdoby](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kdn_ozdoby-350x250.jpg)








![To koniec ery asfaltowych boisk w gminie Krynica-Zdrój [ZDJĘCIA] 12 fot. Piotr Ryba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/boiska_krynica_zdroj-120x86.jpg)


