Policja wyjaśnia okoliczności wypadku do którego doszło na kamiennym moście Stacha w Znamirowiach w gminie Łososina Dolna. W sobotni wieczór (10.09) spadło z niego dwoje dzieci, doznając poważnych obrażeń.
Jak mówi Justyna Basiaga z sądeckiej policji, dzieci zwiedzały most z większą grupą, wraz z opiekunami.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch uczestników obozu żeglarskiego, odbywającego się na terenie Sądecczyzny, podczas zwiedzania mostu poślizgnęło się i stoczyło ze stromego zbocza leśnego. W wyniku upadku 12-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Obrażenia nie zagrażają ich życiu.
Dziewczynka pozostanie w szpitalu kilka dni. Chłopiec, który doznał poważniejszych obrażeń, będzie musiał pozostał w szpital ponad tydzień.
Jak dodaje Justyna Basiaga, szczegółowe okoliczności zdarzenia będą znane w toku prowadzonego dochodzenia.


![Były tańce, śpiew i pokaz mody - seniorzy z Wojnicza pokazują, jak się bawić [ZDJĘCIA] 3 IMG 1335](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1335-350x250.jpg)
![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 4 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)





![IV Forum Rad Parafialnych [22.11.2025] 10 IMG 1147](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1147-120x86.jpg)




