piątek, 30 września 2022
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

Uchodźcy z Ukrainy uczestniczą w 40.PPT na Jasną Górę

Idą w tarnowskiej pielgrzymce do Matki Bożej Częstochowskiej, by prosić o pokój na Ukrainie. Taka jest główna intencja Marianny ze Lwowa, która pielgrzymuje w grupie nr 19 razem z córkami Justyną i Mariczką.

Modlimy się o pokój na Ukrainie, żeby nasi żołnierze wrócili, żeby było mniej tego bólu w naszym kraju. Druga intencja to podziękowanie za wsparcie, bo doświadczamy dużej pomocy ze strony Polski i Polaków – mówi Marianna.

Rodzina przyjechała do naszego kraju 1 marca, czyli na początku wojny. Schronienie znalazła w Łącku. Na Ukrainie zostali ich bliscy.

 

Zostali mama, brat, syn i mąż. Połowa rodziny jest tutaj, a połowa tam, bo z nami jest jeszcze synek. Mamy kontakt z bliskimi, rozmawiamy – dodaje Marianna. – Ludzie już się przyzwyczaili, że każdego dnia są alarmy, w tym także w nocy – opowiada Mariczka. – Ja mam dużo kolegów na Ukrainie. Niektórzy zostali, inni też są w Polsce. Tęsknie za nimi bardzo – dodaje Justyna.

Rodzina, która mieszka w Łącku jest wdzięczna za pomoc.

Mam tutaj dużo koleżanek i kolegów. Skończyłam szóstą klasę i idę do siódmej – mówi Justyna. – Trochę się bałam jak to będzie na pielgrzymce, że inni mogą nas nie przyjąć, bo jesteśmy z innych regionów, my ze Lwowa, a oni są górale. Ale od pierwszego dnia pielgrzymi pokazali nam, że jesteśmy jedną rodziną i nie jest to ważne skąd my pochodzimy – powiedziała Mariczka.

Podczas pielgrzymkowych Mszy św. także w modlitwie wiernych pojawia się intencja z prośbą o pokój na Ukrainie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

NAJNOWSZE

NIE PRZEGAP

POPULARNE

Skip to content