Jak poinformował w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz, wójt Bogdan Łuczkowski, połączenia mogą być uruchomione dzięki władzom powiatu limanowskiego. Z przejazdów będzie można korzystać od poniedziałku – 22 sierpnia.
– Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszali problem komunikacyjny na tej linii Łukowica-Jadamwola- Jastrzębie- Młyńczyska. Udało się. Przetarg został szybko rozstrzygnięty, przez powiat limanowski. Umowa została podpisana, a my staraliśmy się tak ułożyć rozkład jazdy, żeby był jak najlepiej przygotowany dla mieszkańców – dodaje wójt.
Autobusy będą jeździć na trasie Łukowica – Jadamwola – Jastrzębie – Młyńczyska – Rozotka Ostra – Limanowa. Od poniedziałku do piątku będzie to osiem kursów dziennie, w sobotę trzy.
Powiat na uruchomienie linii dostał z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.










![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 11 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-120x86.jpg)

![Nowy Sącz: Siostry Felicjanki służą Bogu i ludziom. To u nich jest Okno Życia [ROZMOWA] 13 felicjanki okno zycia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/felicjanki_okno_zycia-120x86.jpg)

