W wielu miejscach regionu jest problem z dostawą wody, więc władze gmin reagują. Wójt Gródka nad Dunajcem wprowadził zakaz podlewania trawników i przydomowych basenów wodą z sieci wodociągowej.
Nie wolno tego robić do końca sierpnia.
– Woda powinna być używana przede wszystkim do mycia i do celów spożywczych. Wodę w basenikach niekoniecznie trzeba zmieniać co kilka dni – mówi Józef Tobiasz.
Jeśli ktoś zignoruje zakaz, grozi mu grzywna do 500 złotych.
Jak poinformował nas wójt gminy Gródek nad Dunajcem, zakończyły się już problemy z dostawą wody w poszczególnych miejscowościach.
Jeszcze niedawno były przerwy w dostawie w Przydonicy i w Tropiu. Miało to związek z koniecznością odpowietrzenia sieci.



![44 lata temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. Nowy Sącz pamięta [WIDEO] 4 fot. Instytut Pamięci Narodowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/stan-wojenny-350x250.jpg)
![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 5 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)





![Są szóste w Polsce. Duże osiągnięcie piłkarek z Tęgoborzy [ROZMOWA] 11 pilkarki tegoborze studio2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pilkarki_tegoborze_studio2-120x86.jpg)
![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 12 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)


