Jest szansa, że miejskie autobusy znów pojadą za miasto i będą wozić mieszkańców podtarnowskich miejscowości. Wróciły rozmowy na ten temat i odżyły nadzieje pasażerów.
– Jeżeli rozmowy się powiodą, to połączenia mogą być uruchomione zaraz po wakacjach – zapowiedział na antenie RDN Małopolska Roman Ciepiela.
– Rozmawiamy na ten temat. Nasze rozmowy z wójtem gminy Tarnów są bardzo zaawansowane, i myślę, że jest szansa żebyśmy je zakończyli nawet w tym tygodniu, jeżeli nie w tych dniach to na pewno w najbliższych. Te rozmowy trwają i one również w swoim przedmiocie będą miały zakres usług, które wzajemnie będziemy mogli sobie świadczyć. Jeżeli nasze rozmowy się powiodą to ta współpraca w zakresie komunikacji jest możliwa od 1 września.
Autobusy MPK z Tarnowa przestały kursować do gmin: Tarnów, Pleśna i Lisia Góra na początku ubiegłego roku.
Wójtowie nie podpisali nowego porozumienia z miastem w sprawie współfinansowania kursów, tłumacząc to wygórowanymi kwotami, które zaproponował magistrat.
Mieszkańców podtarnowskich miejscowości wozi w tej chwili prywatny przewoźnik.
Do sprawy będziemy wracać.




![Tegoroczne Kolędowanie Małemu Bacy tradycyjnie zakończą prawie 1000 m n.p.m. [ZDJĘCIA] 5 fot. www.parafia.piwniczna.com](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Koledowanie-Malemu-Bacy1-350x250.jpg)




![Posłanie Kolędników Misyjnych w Łęgu Tarnowskim [26.12.2025] 10 IMG 1846](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1846-120x86.jpeg)




