Do tragicznej śmierci doszło dziś nad ranem w Makowicy w gminie Limanowa. W pożarze kontenera, wykorzystywanego jako budynek mieszkalny, zginął przebywający w nim 65-letni mężczyzna.
Ogień w budynku pojawił się po godz. 5.00. Po dotarciu na miejsce i ugaszeniu pożaru, strażacy znaleźli wewnątrz zwłoki mężczyzny.
Cała akcja ratownicza zakończyła się przed godz. 8.00. Uczestniczyło w niej 9 zastępów Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych z Limanowej i okolic. Łącznie około 40 osób.
Miejsce pożaru zabezpieczyli policjanci. Na miejscu czynności prowadzi prokurator i biegły z zakresu pożarnictwo. Nie wiadomo, co spowodowało pożar i jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci mężczyzny. Jak informuje policja, wyjaśni to śledztwo.


![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 3 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-350x250.jpg)
![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 4 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)
![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)





![Wójt zapewnia: "Centrum Interwencji Kryzysowej będzie służyło tylko potrzebującym mieszkańcom regionu" [WIDEO] 11 centrum nawojowa stanislaw kielbasa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/centrum_nawojowa_stanislaw_kielbasa-120x86.jpg)



