Przez 19 lat pracował na misjach w Ugandzie, od roku z powodów zdrowotnych jest z powrotem w Polsce. Pochodzący z Nowego Sącza franciszkanin o. Bogusław Dąbrowski jest dziś (5.11) gościem parafii św. Małgorzaty.
Na kazaniach opowiada o swojej pracy na misjach.
Zakonnik powiedział radiu RDN, że przez pandemię szkoły w Ugandzie są zamknięte od 1,5 roku i pojawia się widmo powtórnego analfabetyzmu.
– Pracowałem przez 19 lat w buszu. Stworzyliśmy piękne szkoły, mam dużą satysfakcję, ale teraz nie wiemy, co dalej. Trzeba się modlić i polecać to Panu Bogu. Mamy też dwa bardzo dobre szpitale – mówił misjonarz.
Ojca Bogusława Dąbrowskiego zobaczycie i usłyszycie jeszcze dziś podczas Mszy świętych o 16.00, 18.00 i 19.00 w sądeckiej bazylice. To też okazja do kupna jego książek i audiobooków o pracy misyjnej w Ugandzie.

![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 2 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-350x250.jpg)

![Przetarg na basen, modernizacje dróg i budowa oczyszczalni. Gmina Grybów chce w nowym roku wydać na inwestycje ponad 46 mln złotych [WIDEO] 4 Migacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Migacz-350x250.jpg)





![Brama Miasta ma być nową wizytówką Nowego Sącza. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA] 10 wizualizacja](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/1-120x86.jpg)




