Na oddziale zakaźnym będzie 16 miejsc dla osób chorych na Covid-19 oraz 10 na intensywnej terapii.
Starosta dębicki Piotr Chęciek w programie Słowo za Słowo zapewnił, że funkcjonowanie szpitala nie zostanie zakłócone.
– W tej chwili szpital funkcjonuje tak jak powinien funkcjonować, wszystkie zabiegi planowe są realizowane, wszystkie poradnie są czynne. Mamy w tej chwili obowiązek zabezpieczenia 16 miejsc na oddziale zakaźnym dla osób chorych na Covid-19, czterech miejsc na SORze – takich przejściowych, gdzie trzeba pacjenta przyjąć i zbadać czy jest zakażony wirusem czy nie, 10 miejsc na intensywnej terapii oraz 10 miejsc w szpitalu psychiatrycznym w Straszęcinie. W tej chwili mamy czterech pacjentów zakażonych. Bardzo ważna dla mnie sprawa – już drugą osobę udało nam się spod respiratora przenieść do normalnej sali, nie jest to łatwe, nie zdarza się często, tym bardziej cieszy.
Starosta Chęciek zaapelował do mieszkańców o to, by się szczepili.
Podkarpacie ma najgorszy wynik w kraju pod względem zaszczepionych osób.
Tymczasem w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 183 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce.
W województwie podkarpackim jest 20 nowych zakażeń.
![Szpital w Dębicy przygotowuje się na zwiększoną liczbę zakażeń [WIDEO] 1 szpital debica](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/03/szpital-debica.jpg)


![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)





