Kolumna dziewięciu ciągników rolniczych porusza się DK94 od Bochni do Brzeska i z powrotem. Blokady dają się we znaki kierowcom. Tworzą się duże korki.
– Utrudnień należy się spodziewać na terenie trzech powiatów: bocheńskiego, brzeskiego i wielickiego – powiedział rzecznik bocheńskiej policji Daniel Bułatowicz.
– Od godz. 10.15 trwa protest rolników, który ma formę przejazdu ciągników drogą krajową nr 94, przez trzy powiaty: bocheński, brzeski oraz wielicki. Kolumna dziewięciu ciągników wyruszyła z miejscowości Gorzków. Rolnicy kierują się w stronę Brzeska, gdzie zawrócą i tą samą drogą udadzą się do miejscowości Targowisko w powiecie wielickim, tam ponownie zawrócą na teren powiatu bocheńskiego. Koniec protestu zaplanowany jest w miejscu, z którego wyruszono, czyli w miejscowości Gorzków.
Rolnicy wyjechali na ulice, bo domagają się rozmów z rządem między innymi o problemach ze sprzedażą trzody chlewnej z powodu epidemii ASF.
Według informacji przekazanych przez policję, utrudniania mogą potrwać do godz. 17.00
Kierowcy mogą korzystać z objazdów przez pobliskie miejscowości.

![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 2 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 4 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-350x250.jpg)





![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 10 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-120x86.jpg)
![Zima w natarciu! Tysiące domów bez prądu. Jest apel służb [AKTUALIZACJA] 11 1 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1-1-120x86.jpg)



