Biała/Zbylitowska Góra: Groźne pożary w regionie. Nie żyje 1 osoba

 

62-letnia kobieta zginęła w podtarnowskiej Białej w pożarze domu. O ogniu wydobywającym się ze środka powiadomił strażaków przed 2.00 w nocy mąż kobiety, który przebywał na zewnątrz.

Gdy strażacy przybyli na miejsce, ogień rozprzestrzenił się już w całym domu. Kobietę zlokalizowano dzięki specjalnej kamerze. Próba reanimacji niestety nie powiodła się. Prawdopodobną przyczyną śmierci było uduszenie się dymem. Jak mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej Policji, wykluczono działanie osób trzecich, a przyczyną pożaru mogła być nieszczelność w przewodzie kominowym.
Dom był w środku w boazerii, która zaczęła się palić. Dziś w nocy były silne wiatry, więc prawdopodobnie mogło dojść do cofnięcia się iskry z komina. Przyczyną śmierci kobiety mogło być zatrucie dymem i wysoka temperatura – dodaje.

To nie jedyny pożar, do jakiego doszło w nocy (z 23 na 24 lutego). O szczęściu w nieszczęściu może mówić 4-osobowa rodzina ze Zbylitowskiej Góry, której podpalono dom. Podpalacz jest już w policyjnym areszcie. – Mężczyzna wylał substancję łatwopalną na wersalkę stojącą na werandzie przy elewacji. Zaczęły palić się elewacja, okna i drzwi. Prawdopodobny sprawca został zatrzymany. Nie możemy mówić jeszcze o motywach, ponieważ dopiero dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty – mówi Paweł Klimek.

Jak dodają strażacy, podpalacza złapał właściciel domu. Grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Posłuchaj Pawła Klimka:

Jadwiga Kozioł