Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„COOL(turalne) spotkanie” z Michałem Rusinkiem

29 listopada 2022 @ 18:00 - 21:00

M. Rusinek plakat scaled

M. Rusinek plakat

Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5, sala na parterze

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Michałem Rusinkiem – literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Spotkanie odbędzie się 29 listopada br. (wtorek) o godzinie 18:00 w TCK. Prowadzenie: Krystyna Latała.

Spotkanie odbywa się w cyklu pn. „COOL(turalne) spotkania”, który realizowany jest w ramach zadania „Biblioteka COOL(tura)”. Na spotkania z czytelnikami zaproszeni zostali wyjątkowi goście – ludzie kultury, poczytni i popularni autorzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również autorzy znani z innych aktywności, nie tylko literackich. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowań literackich i czytelniczych, zwłaszcza wśród ludzi młodych

MICHAŁ RUSINEK

urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

„Biblioteka COOL(tura)” – cześć projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

Szczegóły

Data:
29 listopada 2022
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, 33-100
+ Google Map
Skip to content