Mniej pasażerów w tarnowskich autobusach. Zarząd Dróg i Komunikacji liczy straty.
Po pandemii liczba pasażerów spadła o połowę, a wraz z tym o połowę są mniejsze wpływy z biletów – mówi dyrektor ZDiK-u Artur Michałek.
– Przede wszystkim jednak jest jeszcze ta bojaźń związana z pandemią. Myślę, że jeżeli zostanie większa populacja mieszkańców zaszczepiona, to te obawy znikną i powrócimy do stanu, jaki był przed pandemią. Zachęcamy, apelujemy do mieszkańców, żeby zmienili swoje preferencje, a na pewno też podejmiemy jakieś akcje medialne, które będą zachęcały do częstszego korzystania z autobusu. Przede wszystkim liczymy na to, że te zmiany pojawią się w okresie powakacyjnym.
Jak szacuje ZDiK, w tym roku wpływy z biletów będą na poziomie 5,5 miliona złotych.
Zarząd Dróg i Komunikacji zamierza przeprowadzić kampanię, by zachęcić do korzystania z miejskich autobusów.

![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 2 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-350x250.jpg)







![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 10 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-120x86.jpg)
![Tragedia w powiecie limanowskim. Pożar i śmierć kobiety [ZDJĘCIA] 11 fot. OSP Łososina Górna](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar_krosna_osp_lososina-120x86.jpg)



