Ratownicy górscy ostrzegają turystów przed trudnymi warunkami na szlakach. W wyższych partiach Beskidu Sądeckiego spadło nawet 80 cm świeżego śniegu.
Jak mówi Marcin Nowak z Grupy Krynickiej GOPR, w tej chwili w górach widać więcej skiturowców, niż piechurów.
– Można powiedzieć, że warunki do uprawiania turystyki pieszej są trudne, ale do uprawiania turystyki narciarskiej są dobre. Na starą pokrywę, która miała około 20 cm, dosypało nam śniegu w granicach od 40 do nawet 80 cm.
Według prognoz pogoda na Sądecczyźnie powinna poprawić się w przyszłym tygodniu. Nadal może przelotnie padać, ale temperatura może wzrosnąć do kilkunastu stopni Celsjusza.

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 2 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-350x250.jpg)




![Co z przebiegiem "sądeczanki" po lewej stronie Dunajca? Artur Bochenek: To byłyby bardzo duże koszty [WIDEO] 7 Artur Bochenek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Artur_Bochenek-350x250.jpg)
![Nowy Sącz: Szybka kolej za pięć lat. A kiedy nowy parking przy dworcu? [ZDJĘCIA] 8 parking5](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking5-350x250.jpg)

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 10 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-120x86.jpg)




