Powiat mielecki planuje przebudowę i rozbudowę dwóch drewnianych mostów. Chodzi o przeprawę w Podborzu i Dąbiu.
– W tym roku chcemy wykonać projekt tych inwestycji, a później zrealizować nowe mosty – mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.
– Cały czas są one naprawiane, ale wiemy, że jeździ tam sporo pojazdów i to takich, które mają duży ciężar całkowity. Jest to niebezpieczne i chcemy te mosty przebudować, tak, żeby zapewniały bezpieczeństwo.
A już za kilka tygodni ruszy blisko dwumilionowa inwestycja drogowa. Chodzi o przebudowę drogi powiatowej Wadowice Górne – Zgórsko.











![5. edycja 'Złotej Rakietki Małopolski' [22.11.2025] 12 fot. Powiat Dąbrowski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSC_4524-120x86.jpg)


