Spacer połączony ze sprzątaniem szlaków potrwa trzy dni i będzie przebiegać trasą z Dukli do Krynicy Zdroju.
Jak wyjaśnia podróżnik Dominik Dobrowolski, w zeszłym roku akcja odbywała się nad polskim morzem. Tamto sprzątanie zmotywowało organizatorów do nowej edycji.
– Ponad 80%zanieczyszczeń Bałtyku pochodzi z rzek i nimi spływa z środka Polski i terenów podgórskich. Z tego powodu w styczniu ruszyliśmy w Górską Odyseje i projekt zakłada przejście 700 kilometrów z Bieszczadów w Sudety.
Weekendowa trasa będzie już trzecim etapem tej trasy. Zainteresowani sprzątaniem nie muszą zapisywać się do udziału w akcji. Szczegóły znajdziecie na www.rdn.pl
Do Odyseji można przyłączyć się na jeden lub wszystkie dni, a organizatorzy szczególnie zapraszają na niedziele. Wtedy odbędzie się największa akcja sprzątania
– Będziemy okoliczne pagórki i górki włącznie z Górą Krzyżową sprzątać. Zatem tych, którzy będą w tym czasie w Krynicy, albo chcieliby przyjechać do Krynicy zapraszamy na wędrówkę.
Cała trasa powinna zająć około trzech godzin. Wszyscy chętni dostaną worki na śmieci, ale rękawice trzeba zabrać z domu.
Zbiórka o godzinie 10.00 przy poczcie w Krynicy Zdroju (skrzyżowanie ul. Zdrojowej i Pocztowej).
Gdzie można spotkać Odyseję:
26 marca (piątek) Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami przejdzie z Rynku w Dukli na Przełęcz Hałbowską (żółtym, a później czerwonym szlakiem). Zbiórka na Rynku o godz. 9.00. Dystans do pokonania: 27 km, czas przejścia: ok. 9 godzin.
27 marca do przejścia będzie 40 km (z Przełęczy Hałbowskiej do Hańczowej szlakami żółtym i czerwonym; rozpoczęcie marszu o godz.5.00, czas przejścia: ok. 13 godzin).
28 03 wolontariusze przejdą z Hańczowej szlakiem czerwonym (głównym szlakiem beskidzkim) do Krynicy Zdroju. Rozpoczną o godz. 5.00 (dystans: 24 km, czas przejścia: ok. 8 godzin).



![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 4 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![Góra Łyżka ma niesamowitą historię. Naukowcy odkrywają jej tajemnice [ZDJĘCIA] 7 konferencja lyzka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/konferencja_lyzka-350x250.jpg)
![Zamiast siedzieć w domu, zrobili coś pożytecznego. Młodzież chętnie wzięła udział w Akcji Kilo [ZDJĘCIA] 8 akcja kilo](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja_kilo-350x250.jpg)






