Placówka czeka na pozytywną opinię od sanepidu.
– Chcemy, by zwiedzający czuli się w galerii bezpiecznie – podkreśla Andrzej Zarych, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. – To, że rząd ogłosił, że mogą się wszyscy otwierać, to nie znaczy, że wszyscy się otwierają. Musimy postępować z pełną dozą odpowiedzialności i dbałości o zdrowie odwiedzających. W związku z tym, te wszystkie procedury zostały jeszcze raz przepatrzone i jeszcze raz są konsultowane z sanepidem, no bo to jest rzecz najważniejsza – zdrowie osób, które korzystają z galerii.
Andrzej Zarych ma nadzieję, że galerię uda się otworzyć już w najbliższy piątek (5 lutego). Na zwiedzających czeka już wystawa z okazji 50 – lecia twórczości artystycznej Krzysztofa Kulisia – wcześniejszego, wieloletniego dyrektora BWA w Nowym Sączu. Jego prace będzie można oglądać do 11 kwietnia.

![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 2 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 4 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 6 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)



![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 10 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)




