Nie żyje urodzony w 1956 r. Stanisław Haraf.
Przez wiele był działaczem samorządowym jako sołtys Jastrzębi, radny, przewodniczący rady gminy Ciężkowice, zastępca burmistrza gminy Ciężkowice, radny powiatu tarnowskiego, wiceprzewodniczący komisji ds. planowania i budżetu w powiecie.
Był także lokalnym działaczem społecznym i kultury. Pełnił funkcję prezesa „Regionalnego Stowarzyszenia Pogórzanin” z siedzibą w Jastrzębi, był członkiem, solistą zespołu „Pogórzanie” z Jastrzębi.


![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 3 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-350x250.jpg)









![Piknik Ekologiczny w Szkole Podstawowej w Rdziostowie [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 13 Piknik rdziostow 10 20253](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Piknik_rdziostow_10_20253-120x86.jpg)

