Ksiądz Marian Stach został honorowym obywatelem Krynicy-Zdroju. Rada miasta w ten sposób uhonorowała duchownego za to, że działał nie tylko dla dobra parafii w Tyliczu, ale też dla rozwoju życia kulturalnego i społecznego.
Ks. Marian Stach był proboszczem w Tyliczu przez ponad 33 lata. Przyczynił się do budowy kościoła Imienia Maryi, a także Golgoty, Drogi Krzyżowej i Dróżek Różańcowych na zboczach góry przy tutejszym kościele. W 2017 roku kapłan przeszedł na emeryturę, ale cały czas mieszka na Sądecczyźnie.
Wieloletni proboszcz Tylicza otrzymał tytuł w trakcie uroczystości związanych z 50-leciem posługi kapłańskiej.
 
 
![W tej szkole nauczycielami są święci i błogosławieni [ZDJĘCIA] 2 szkola swietosci kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/szkola_swietosci_kruzlowa-350x250.jpg)











 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
