Szczypiornisci z Tarnowa koncza sezon na ósmym miejscu [ZDJECIA]

Rozgrywki zakonczyli pilkarze reczni pierwszej ligi. Druzyna SPR PWSZ Tarnów w ostatnim spotkaniu podejmowala zdegradowany do drugiej ligi zespól Olimpu Grodków.

Stawka dla miejscowych bylo ósme miejsce na zakonczenie sezonu. Warunkiem bylo dopisanie dwóch punktów i porazka bezposredniego rywala – Moto Jelcz Olawy. Pojedynek na tarnowskim parkiecie tylko na samym poczatku byl wyrównany. Ale od 5 minuty gospodarze wykorzystywali kazdy blad rywala i powiekszali przewage. Po pierwszych 30 minutach podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrywali 22:14. Po zmianie stron nie bylo juz takiego tempa rywalizacji, ale zespól z Grodkowa nie byl w stanie zmniejszyc przewagi. Ostatecznie SPR PWSZ Tarnów pokonal druzyne Olimpu 36:26 i przy porazce zespolu z Olawy, uplasowal sie na ósmym miejscu.

Rozgrywajacy Krzysztof Mogielnicki w trakcie sezonu czesciej byl widziany na trybunach, niz na parkiecie

-W ostatnim spotkaniu moglismy sobie pozwolic na chwile luzu na parkiecie – podsumowal spotkanie trener tarnowskiej druzyny Ryszard Tabor

Dodajmy, ze bramki w tym spotkaniu dla zespolu z Tarnowa zdobyli: Kowalik i Misiewicz po 8, Dutka 7, Nowak 3, Sanek, Mogielnicki, Wajda i Drobiecki po 2 oraz Ciochon i Niemiec po 1.