Pilkarki Tarnovii wracaja na zwycieska sciezke [ZDJECIA]

W drugiej lidze pilki noznej kobiet rozegrano 15.kolejke spotkan. W Tarnowie jak i w Sobolowie gospodynie nie mialy litosci dla swoich rywalek i zgodnie trafily po cztery razy do bramki.

Naprzód Sobolów w sobotnie popoludnie goscil najslabsza druzyne drugoligowych rozgrywek – Grodziszczanke Grodzisko Dolne. Gospodynie nie mialy problemów z odniesieniem wygranej 4:0 i dopisaniem trzech punktów do swojego dorobku.

Z kolei lider – Tarnovia po ubieglotygodniowej porazce w Lublinie z druzyna Szkoly Mistrzostwa Sportowego Niemce, tym razem rywalizowal z inna druzyna z tego regionu Polski. Podopieczne trener Klaudii Gajdur zmierzyly sie z Widokiem Lublin. Rywalki od pierwszych minut murowaly swoja bramke, nie dopuszczajac do groznych akcji. Liczyly równiez, ze którys z kontrataków zakonczy sie celnym trafieniem. Jednak w 36 minucie bramke strzelily tarnowianki. Po indywidualnej akcji Gabriela Gebica najpierw strzelila w slupek, jednak wobec dobitki bramkarka lubelska skapitulowala. Po zmianie stron w 61 minucie bylo juz 2:0. Po faulu na Aleksandrze Zegarlickiej w polu karnym , skutecznie jedenastke egzekwowala Justyna Kapustka. Do konca spotkania trwaly ataki pilkarek Tarnovii, a na liste strzelców wpisaly sie Agnieszka Derus oraz Aleksandra Bator. Ostatecznie tarnowianki wygraly 4:0 z Widokiem Lublin.

Mimo slabego poczatku, trener Tarnovii Klaudia Gajdur byla zadowolona z wygranej