Krakowska Wisla wygrywa w Niecieczy [ZDJECIA]

Bruk Bet Termalica Nieciecza, która od poczatku rundy nie wygrala zadnej rywalizacji, szukala punktów w pojedynku przed wlasna publicznoscia z krakowska Wisla.

Biala Gwiazda po zmianie szkoleniowca odmieniona i wiosna punktuje praktycznie w kazdym spotkaniu. To tez gracze trenera Marcina Weglewskiego aby zachowac szanse na pozostanie w górnej ósemce, musieli po prostu zainkasowac trzy punkty w pojedynku z krakowianami. Od pierwszych minut tego pojedynku oba zespoly ustawily sie bardzo ofensywnie. Wislacy próbowali szybkich kontr, natomiast gospodarze próbowali sil w ataku pozycyjnym. W 12 minucie Tomasz Cywka przebiegl z pilka kilkanascie metrów i oddal niecelny strzal sprzed pola karnego, jednak futbolówka wpadla do bramki po niefortunnej interwencji Artema Putiwcewa. Zespól z Niecieczy odpowiedzial dwie minuty pózniej. Roman Gergel uderzyl mocno sprzed szesnastki, a Lukasz Zaluska odbil pilke w bok do Patryka Fryca. Prawy obronca gospodarzy zagral wzdluz bramki, a gola strzalem bez przyjecia zdobyl niepilnowany Patrik Mišák. Pilkarze Bialej Gwiazdy do przerwy chcieli z powrotem wyjsc na prowadzenie. Kilka dogodnych sytuacji wybronil Krzysztof Pilarz.

Po zmianie stron Bruk Bet Termalica wyszedl na prowadzenie. Mišák rozegral z Guilherme rzut wolny, a nastepnie dosrodkowal w pole karne. Bramke uderzeniem glowa zdobyl Putiwcew. W 64. minucie Wisla szczesliwie wyrównala. Strzal oddal w tej sytuacji Petar Brlek, jednak zostal zablokowany przez Fryca. Obronca gospodarzy mial pecha, bowiem pilka po jego wslizgu odbila sie od Brleka i przelobowala bezradnego Pilarza. Gdy wydawalo sie ze spotkanie zakonczy sie podzialem punktów, Wislacy zadali kolejny cios bezradnym pilkarzom z Niecieczy. Sadlok zacentrowal z lewej strony, a uderzeniem glowa Pilarza pokonal rezerwowy Mateusz Zachara. Tym samym krakowianie wywoza z Niecieczy trzy punkty po wygranej 3:2.
-Przegrywamy spotkanie mimo ze gralismy o wiele lepiej niz w poprzednich spotkaniach – podsumowal rywalizacje kapitan zespolu z Niecieczy Bartlomiej Babiarz

-To juz ósmy mecz bez wygranej – za duzo tego rozdawania punktów – uwaza pomocnik Bruk Bet Termaliki Patrick Misak

Po kontuzji zielona murawe jeszcze w pierwszej polowie opuscil Roman Gergel

-Po walce dopisujemy trzy punkty – mówil na konferencji pomeczowej trener Wisly Hiszpan Kiko Ramirez

-Kuriozalne bramki pozbawily nas wygranej w tym spotkaniu – uwaza trener Bruk Bet Termaliki Marcin Weglewski

W tabeli sytuacja pilkarzy Bruk Bet Termaliki Nieciecza jest nie do pozazdroszczenia. Podopieczni trenera Marcina Weglewskiego spadli na dziewiate miejsce w tabeli. Nadal w ich dorobku zaledwie 36 punktów i dwa oczko straty do grupy mistrzowskiej. W najblizszych dwóch kolejkach niecieczanie najpierw podejma na wlasnym stadionie graczy Piasta Gliwice, a nastepnie beda szukac punktów w Kielcach w pojedynku z Korona. Jedynie komplet punktów i potkniecia rywali zapewnia awans do górnej ósemki pilkarzom z Niecieczy.