Wymeczona wygrana pilkarzy recznych z Tarnowa [ZDJECIA]

W pierwszej lidze o wazne punkty rywalizowali szczypiornisci SPR PWSZ Tarnów, podejmujac na wlasnym parkiecie sasiada z tabeli AZS Biala Podlaska.

Gospodarze zdziesiatkowani przez kontuzje przez pierwsza czesc spotkania toczyli bardzo wyrównany pojedynek. Mimo ze w 26 minucie spotkania prowadzili 14:12, to ostatnie cztery trafienia nalezaly do zespolu z Podlasia. Po zmianie stron tarnowianie nie rezygnowali i próbowali doprowadzic do remisu. Gdy im sie to udawalo, bledy w ataku i obronie pozwalaly rywalowi znów odskoczyc na jedno lub dwa trafienia. Mimo tego gdy w 54 minucie po kilku odbiciach bramkarza tarnowskiego Piotra Sadowicza gospodarze wyszli na trzy bramkowe prowadzenie po szybkich kontrach, to na 120 sekund przed koncem rywalizacji byl znów remis. Na domiar zlego gracze trenera Ryszarda Tabora grali w oslabieniu. Udalo im sie jednak zdobyc bramke i wybronic kontre rywali. Tym samym po zacietym spotkaniu dwa punkty pozostaly w Tarnowie, po wygranej SPR na AZS Biala Podlaska 31:30.

-Wreszcie punkty zostaja w Tarnowie – mówil po spotkaniu rozgrywajacy Marcin Wajda

Kilka udanych interwencji, które dodaly skrzydel tarnowskiej druzynie mial bramkarz Piotr Sadowicz

-To bardzo wazne punkty – podkresla trener tarnowskich szczypiornistów, Ryszard Tabor

Bramki dla druzyny tarnowskiej zdobyli: Nowak 11, Wajda 6, Kowalik 5, Dutka i Misiewicz po 3, Drobiecki 2 oraz Sanek 1.

W drugiej lidze MOSiR Bochnia podejmowal we wlasnej hali druzyne Krakowiaka Szkola Gortata Kraków. Szczypiornisci ze stolicy Malopolski postawili duzy opór gospodarzom i do przerwy byl remis 12:12. Po zmianie stron rywale graczy trenera Marcina Bozka osiagneli minimalna przewage i ostatecznie zakonczyli pojedynek sukcesem wygrywajac 27:26.

Bramki dla bochnian zdobyli: Zubik 6, Imiolek i Urbanowicz po 5, Bujak 3, Jewiarz, Gabiga i Pach po 2 oraz Janas 1. Za tydzien MOSiR ponownie zagra przed wlasna publicznoscia, tym razem podejmie zespól Padwy Zamosc.