Czwarta wygrana tarnowskiej Unii [ZDJECIA]

Tarnowska Unia po trzech z rzedu wygranych podejmowala na wlasnym stadionie zespól Stali Rzeszów. Druzyna z Podkarpacia aspiruje do awansu o klase wyzej.

Jednak w jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu wiosna rzeszowianie ulegli w Krosnie Karpatom 0:1. Tarnowianie majacy calkiem inny cel postawiony na sezon liczyli na kolejne punkty. Od pierwszych minut optyczna przewage zyskali goscie, ale nie przelozyli to na bramki. Szanse mieli tez tarnowianie, szczególnie Lukasz Popiela oraz Krzysztof Wrzosek. W pierwszych 30 minutach kontuzje zlapali dwaj czolowi tarnowscy gracze – Robert Witek oraz Artur Bialy.

Po zmianie stron goscie nieco oslabli a Jaskólki z akcji na akcje coraz grozniej atakowali. W 65 minucie Dawid Sojda bedac sam na sam uderzyl w slupek, jednak chwile potem Lukasz Jamróg wykorzystal zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu roznego i umiescil pilke w siatce. Gdy wydawalo sie, ze goscie rusza do ataku, to tarnowianie zadali cios rywalowi. W 86 minucie w sytuacji sam na sam Sebastian Zawrzykraj zdobyl gola ustalajac wynik spotkania. Tarnowska Unia odniosla czwarte z rzedu zwyciestwo pokonujac tym razem Stal Rzeszów 2:0. Strzelec pierwszej bramki – Lukasz Jamróg chce, aby druzyna podtrzymala dobra passe w kolejnych spotkaniach

– Teraz mozemy pochwalic sie dobrym startem w rundzie wiosennej – podsumowal spotkanie trener Unii Daniel Bartkowski

W tabeli na prowadzeniu KSZO Ostrowiec Swietokrzyski, dzieki dzisiejszej wygranej Jaskólki pofrunely na piate miejsce. Po 19 spotkaniach maja na swoim koncie 29 punktów.