Tarnowskie siatkarki w finale drugiej ligi [ZDJECIA]

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów awansowaly do finalu play-off drugiej ligi. Podopieczne trenera Michala Betleji w drugim spotkaniu pokonaly na wlasnym parkiecie Tomasovie Tomaszów Lubelski 3:1.

Od poczatku spotkania tarnowianki mialy problemy z odbiorem pilki po zagrywce siatkarek Tomasovii. Pierwsza partia byla bardzo wyrównana, jednak gdy na zagrywce pojawily sie Sabina Podlasek i Sandra Szychowska to udalo sie wygrac tego seta 25:20. W drugiej odslonie bylo podobnie. Tomasovia wypracowala sobie kilkupunktowa przewage, która nie oddala do konca rywalizacji wygrywajac 25:22. Kolejne dwa sety byly juz formalnoscia. Tarnowianki poprawily odbiór, dobrze funkcjonowal blok i atak. Jedyna strate jaka poniesli to kontuzja Malgorzaty Barszcz, która po jednym z ataków doznala kontuzji kolana.

Jednak na parkiecie dominowaly tarnowianki, które w trzecim secie wygraly 25:14, a w czwartym konczacym rywalizacje 25:19. W finale play-off zespól trenera Michala Betleji zmierza sie z Szóstka Mielec, która podobnie jak tarnowianki potrzebowaly dwóch spotkan, by pokonac faworyzowana San Pajde Jaroslaw. Zwyciezca finalu play-off bedzie mial latwiejsza droge do pierwszej ligi, natomiast przegrany trafi w finale ogólnopolskim na trudniejszych przeciwników. Pierwsze pojedynki finalowe rozegrane zostana w tarnowskiej hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza 1 i 2 kwietnia. Wygra ta druzyna, która trzykrotnie pokona swojego rywala.