Porazka tarnowskich szczypiornistów z liderem pierwszej ligi [ZDJECIA]

Pilkarze reczni SPR Tarnów nie dali rady liderowi pierwszej ligi grupy B – Olimpii Medex Piekary Slaskie. Po bardzo wyrównanym spotkaniu ulegli na wlasnym parkiecie 29:30, mimo ze do przerwy prowadzili tarnowianie 15:13.

W pierwszej polowie bardzo dobrze funkcjonowala tarnowska obrona oraz bramkarz Dawid Ciochon. To dzieki jego interwencjom oraz trafieniom Lukasza Nowaka i Daniela Dutki, gospodarze wypracowali sobie dwubramkowa przewage. W drugiej czesci spotkania lider pierwszej ligi nie pozwolil juz na straty bramek ze srodka i szybko bo juz w 40 minucie objal prowadzenie 21:20. Od tego momentu na tablicy wynik caly czas oscylowal wokól remisu. Zadna z druzyn nie uzyskala wiekszej niz dwie bramki przewagi. Gdy na 180 sekund przed koncem rywalizacji byl remis 28:28, wiadome bylo ze o wszystkim rozstrzygnie opanowanie. Wieksza rozwaga i celnoscia wykazali sie goscie, którzy dwukrotnie trafili i powstrzymali kontry tarnowskiej druzyny. Wynik na 12 sekund przed koncem meczu ustalil Damian Misiewicz, jednak bylo to juz za pózno. Ostatecznie tarnowski SPR przegral na wlasnym parkiecie z Olimpia Medex Piekary Slaskie 29:30.

Bramki dla tarnowskiej druzyny zdobyli: Nowak 8, Dutka 7, Misiewicz 6, Jewula 4, Wajda 2 oraz Sanek i Kowalik po 1.

Za tydzien podopieczni trenera Ryszarda Tabora wyjezdzaja do Konskich na pojedynek z miejscowa ekipa KSSPR.