Szczypiornisci z Tarnowa zdemolowali zespól z Zawadzkiego [ZDJECIA]

W pierwszej lidze mezczyzn zespól SPR PWSZ Tarnów podejmowal na wlasnym parkiecie ekipe ASPR Zawadzkie. Zwyciestwo w tym spotkaniu dawalo szanse na przesuniecie sie w góre tabeli, porazka spowodowalaby miejsce w okolice strefy spadkowej.

Tarnowianie do tego pojedynku przystepowali bez kontuzjowanego Lukasza Szatki, dodatkowo w czasie rywalizacji urazu nabawil sie Krzysztof Mogielnicki. Od pierwszych minut gospodarze objeli prowadzenie i powiekszali je do 25 minuty. Wtedy to na tablicy wyników widnial rezultat 14:7. Mocne rozluznienie i gapiostwo spowodowalo, ze gracze z Opolszczyzny trafili czterokrotnie nie tracac bramki i na przerwe tarnowianie zeszli prowadzac 14:11. Po zmianie stron znów szybko do glosu doszli gospodarze, którzy dzieki skutecznosci skrzydlowych szybko zdobywal wieksza przewage. Goscie razili nieskutecznoscia, a dodatkowo byli brutalni na parkiecie. Grajac z przewaga tarnowianie zdobywali bramki z kontr. Ostatecznie wygrali 35:22 i przesuneli sie na siódme miejsce w tabeli ligowej.
Grajacy w tarnowskiej bramce Dawid Ciochon dobrze rozpracowal rywala i odbil kilka waznych pilek

Najskuteczniejszy w druzynie tarnowskiej Kamil Drobiecki uwaza, ze gdy trener stawia na niego, to odwdziecza sie dobra gra i skutecznoscia

-Wreszcie zawodnicy zagrali poprawnie w kilku elementach gry – podsumowal spotkanie trener tarnowian Ryszard Tabor

Bramki dla tarnowskiej druzyny zdobyli: Drobiecki 8, Kowalik 7, Wajda 6, Jawula i Sanek po 3, Nowak i Niemiec po 2 oraz Dutka, Misiewicz i Mogielnicki po 1.
Za tydzien tarnowianie wyjezdzaja do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmierza sie z miejscowa Ostrovia.

W drugiej lidze mezczyzn cenne zwyciestwo na swoim koncie zapisali szczypiornisci MOSiR-u Bochnia. Podopieczni trenera Marcina Bozka wygrali w Przeworsku z miejscowym Orlem 31:21. Bramki w tym spotkaniu dla szczypiornistów z miasta soli zdobyli: Imiolek 8, Urbanowicz 4, Bujak, Zubik, Janas i Dobrzanski po 3, Gabiga i Pamula po 2 oraz Stopczynski, Jewiarz i Orzechowski po 1.
W tabeli bochnianie zajmuja drugie miejsce, ustepujac o punkt druzynie Viretu Zawiercie. To wlasnie ekipa ze Slaska bedzie kolejnym rywalem graczy trenera Marcina Bozka. To spotkanie rozegrane zostanie we wtorek 7 marca o godzinie 19. Trzy dni wczesniej bochnianie zagraja w Katowicach z miejscowa Gloria.