IV liga malopolska: Zmiana lidera i porazka Sokola Borzecin [ZDJECIA]

Pilkarze czwartej ligi malopolskiej rozegrali dziewiata kolejke spotkan. Doszlo w niej do zmiany lidera, bo z niespodziewanej porazki Limanovii skorzystali gracze Barciczanki.

W sobotnich meczach, niespodzianka w Limanowej, gdzie prowadzaca do tej kolejki Limanovia ulegla Bochenskiemu Klubowi Sportowemu 0:2, tracac fotel lidera. W Muszynie miejscowy Poprad bezbramkowo remisuje z Watra Bialka Tatrzanska, zas w Szczyrzycu Orkan równiez podzielil sie punktami z ekipa Wolanii Wola Rzedzinska. Na porazce graczy z Limanowej skorzystali pilkarze z Barcic, którzy w tej kolejce wyjechali do Borzecina na pojedynek z miejscowym Sokolem. Gospodarze trapieni kontuzjami oraz karami za kartki, nie mogli wystawic kilku podstawowych graczy. Mimo tego w 12 minucie spotkania Sokól objal prowadzenie. Po wrzutce w pole karne Barciczanki, najwyzej do pilki skoczyl Mariusz Zabiegala i poslal futbolówke do siatki zespolu z Barcic. Radosc gospodarzy nie trwala dlugo, bo osiem minut pózniej Fabian Falowski pokonal golkipera Sokola. Jeszcze przed przerwa gospodarze mogli prowadzic, jednak doskonale okazje konczyli niecelnie. Nawet rzut karny egzekwowany przez Sergiusza Kosteckiego nie wpadl do siatki, tylko pilka obila slupek. W drugiej polowie goscie uzyskali wyrazniejsza przewage, ale nie mogli tego przelozyc na zdobycz bramkowa. Jednak w 87 minucie Krzysztof Tarasek który chwile wczesniej zameldowal sie na boisku pokonal bramkarza Sokola i ustalil wynik spotkania na 2:1 dla Barciczanki.

-Braki kadrowe i brak szczescia – to powody porazki mojej druzyny – mówil po spotkaniu trener Sokola Robert Sakowicz

Mimo wygranej z postawy swojego zespolu nie byl zadowolony trener Barciczanki Tomasz Szczepanski

W niedzielnych pojedynkach Skalnik Kamionka Wielka przegral z Tarnovia 1:2, porazke zaliczyli równiez gracze GKS Drwinia z KS Tymbark 1:3, Luban Maniowy pokonal Poprad Rytro 1:0, a Jadowniczanka wygrywa z Glinikiem Gorlice 3:1.