Okregówka: Porazka Tuchovii, wygrana Polanu Zabno [ZDJECIA]

Na boiskach tarnowskiej okregówki rozegrano trzecia kolejke spotkan. W obu grupach doszlo do pojedynków lidera z wiceliderem. W jednym z nich w Nowej Jastrzabce doszlo do niespodzianki.

W grupie pierwszej w sobotnich pojedynkach Orzel Debno bezbramkowo zremisowal z Górnikiem Siedlec, a w meczu lidera z wiceliderem – Polan Zabno pokonal Strazaka Mokrzyska 2:0. Rylovia zremisowala z Dunajcem Mikolajowice 1:1, takim samym wynikiem zakonczyl sie pojedynek w Buczu, gdzie miejscowa Olimpia zremisowala z Okocimskim Brzesko. W Zakliczynie, Dunajec ulegl Radlovii 0:1. Natomiast spotkania Pagenu Gnojnik z Olimpia Wojnicz oraz Olimpii Katy z Naprzodem Sobolów, rozegrane zostana w listopadzie.

W grupie drugiej w sobote LKS Wietrzychowice wygral z Dunajcem Zbylitowska Góra 2:1, Victoria Koszyce Male ulegla na wlasnym boisku Zorzy Zaczarnie 1:3, a Wisla Szczucin wygrywa z Klubem Sportowym Smigno 5:1. Pojedynek Ciezkowianki z Ikarem Odporyszów nie odbyl sie – goscie nie dojechali na mecz.

Natomiast w niedzielne przedpoludnie rozpoczal sie pojedynek dwóch niepokonanych dotad druzyn – LKS Nowa Jastrzabka i Tuchovii. Obie druzyny jeszcze w ubieglym sezonie dzielily dwie klasy rozgrywkowe, teraz jednak po awansie jednych i spadku drugich zmierzyly sie na boisku w Nowej Jastrzabce. Goscie od poczatku próbowali narzucic swój styl gry, jednak nie mogli przygotowac skutecznej akcji zakonczonej celnym strzelem, ze wzgledu na szczelna obrone gospodarzy. Z uplywem minut coraz smielej poczynali sobie pilkarze z Nowej Jastrzabki, którzy postawili na kontratak. W 44 minucie po przejeciu pilki przez Krzysztofa Krauze, futbolówka znalazla sie pod nogami Rafala Koziola, który polozyl bramkarza Tuchovii i umiescil pilke w siatce. Po przerwie mimo staran jednych i drugich wynik spotkania sie nie zmienil. LKS Nowa Jastrzabka pokonuje Tuchovie 1:0 i po trzech kolejkach z kompletem punktów oraz bez straty gola jest wiceliderem tabeli.

Moja druzyna nie podjela walki i dlatego wracamy bez punktów – uwaza trener Tuchovii Bronislaw Bartkowski

Atut wlasnego boiska pilkarze z Nowej Jastrzabki posiadaja juz od niemal roku, co potwierdza trener Wojciech Gucwa