Walka o awans i o ligowy byt – podsumowanie tarnowskiej okregówki

W tarnowskiej okregówce w ten weekend pilkarze rozegrali 24 serie gier. W grupie pierwszej trwa walka o utrzymanie, zas w drugiej o awans. Tu efektowne wygrane drugiej druzyny Bruk Bet Termaliki Nieciecza oraz Tuchovii.

W grupie pierwszej Dunajec Mikolajowice pokonal graczy Dunajca Zakliczyn 2:0, Pagen Gnojnik wygrywa z Olimpia Bucze 3:1, w pojedynku lidera i wicelidera czyli Polanu Zabno i Okocimskiego Brzesko padl bezbramkowy remis. Strazak Mokrzyska równiez remisuje z Radlovia 2:2. W Debnie Orzel podejmowal graczy Olimpii Katy. Obie druzyny nie maja juz szans na awans do czwartej ligi, ani nie grozi im spadek. Jedynie moga poprawic swój rezultat w tabeli, nawet o trzy miejsca. Spotkanie dobrze rozpoczelo sie dla gosci, którzy po pierwszych 45 minutach prowadzili 1:0. W drugiej czesci rywalizacji gospodarze wyrównali, ale na kwadrans przed koncem rywalizacji, pilkarze Olimpii ponownie objeli prowadzenie. Tym samym Olimpia Katy wywozi z Debna trzy punkty po wygranej 2:1.

-Mamy swój cel na ten sezon– mówi trener Olimpii Andrzej Macias

-Czwarte miejsce bylo w zasiegu, ale teraz bedziemy drzec o piate – powiedzial po meczu grajacy trener Orla Sebastian Gren

W dwóch innych spotkaniach Olimpia Wojnicz wygrywa z Górnikiem Siedlec 3:0, a w Rylowej Rylovia dopisuje punkty bez gry, bo zespól Naprzodu Sobolów nie dojechal na to spotkanie i arbiter odgwizdal walkower dla gospodarzy.

W grupie drugiej Wisla Szczucin wygrywa w Derbach Powisla z Dabrovia Dabrowa Tarnowska 2:0, LKS Wietrzychowice pokonuja graczy Ikara Odporyszów 5:0, pogrom w Lukowej, gdzie Lukovia przegrywa z wiceliderem Tuchovia az 0:10. Polowe mniejszym dorobkiem moga poszczycic sie gracze lidera – drugiej druzyny Bruk Bet Termaliki, którzy pokonali na wlasnym stadionie zespól Victorii Koszyce Male 5:0. Zorza Zaczarnie remisuje z Dunajcem Zbylitowska Góra 2:2, a Klub Sportowy ze Smigna przegrywa z Ciezkowianka 2:3. Spotkanie GKS-u Gromnik z LKS Nowa Jastrzabka zostalo przerwane w 55 minucie. Powodem bylo zdekompletowanie zespolu gosci. Tym samym wynik z boiska 3:0 dla gospodarzy zostal utrzymany.