Tarnowianki z druga porazka w finale Mistrzostw Polski [ZDJECIA]

Druga porazke odniosly koszykarki Palacu Mlodziezy Tarnów podczas finalu Mistrzostw Polski do lat 16. W imprezie która jest rozgrywana w tarnowskiej hali Palacu Mlodziezy, poznalismy juz czwórke finalistów.

W rywalizacji z zespolem PTK Dachmaxx Pabianice juz w pierwszej kwarcie tarnowianki nie mogly sobie poradzic z obrona oraz slaba skutecznoscia. Rywalki szybko uzyskaly dwudziestopunktowa przewage, która kontrolowaly do 18 minuty spotkania. Wtedy to udany zryw tarnowianek i punkty Weroniki Kuczynskiej pozwolily nieco zmniejszyc straty.

Po zmianie stron przewaga pabianiczanek spadla do czternastu oczek, jednak chwile pózniej seria strat koszykarek Palacu Mlodziezy spowodowala, ze rywalki odskoczyly na bezpieczna trzydziestopunktowa przewage. Na nic zdal sie zryw w ostatnich minutach meczu i punkty Karoliny Laszoty, bo PTK Dachmaxx Pabianice pokonal koszykarki Palacu Mlodziezy Tarnów 87:54.

Trener tarnowianek Pawel Michalik uwaza, ze pabianiczanki to glówny kandydat do mistrzostwa

Punkty dla tarnowskiego zespoly zdobyly: Wiktoria Kuczynska 16, Karolina Laszota 14, Weronika Weglarz i Julia Weglarz po 4, Magdalena Kuras, Oliwia Weglarz, Julia Swietochowska i Klaudia Stachura po 3 oraz Aleksandra Skrzyniarz i Aleksandra Kuczynska po 2.

W piatek tarnowianki zmierza sie z UKS Bat Kartuzy. W przypadku wygranej koszykarek Palacu Mlodziezy, w sobotnie przedpoludnie zagraja one o piate miejsce w Polsce. Porazka sprawi ze beda rywalizowac o siódma lokate.

Tymczasem w innych czwartkowych spotkaniach UKS Bat Kartuzy ulegl VBW GTK Gdynia 52:62, Tecza Leszno po dogrywce ulegla La Basket Warszawa 72:79 i Enea AZS Gorzów Wielkopolski przegral z Procom Systems Wroclaw 59:82.

Wiadomo juz, ze o medale powalcza druzyny La Basket Warszawa, Procom Systems Wroclaw, VBW GTK Gdynia oraz PTK Dachmaxx Pabianice.