Pierwsza porazka pilkarek Tarnovii

W drugiej lidze pilki noznej kobiet rozegrano czternasta kolejke spotkan. Nie byla ona szczesliwa dla zespolu lidera – Tarnovii, który doznal pierwszej porazki w tym sezonie.

Debicka Akademia Pilkarska ulegla Starówce Nowy Sacz 1:2. Victoria Gaj ulegla Naprzodowi Sobolów 1:3. Natomiast w Lublinie pilkarki Szkoly Mistrzostwa Sportowego Niemce podejmowaly lidera i druzyne majaca na swoim koncie komplet wygranych w dotychczasowych spotkaniach Tarnovie. Po bardzo ciekawym i trzymajacym w napieciu do samego konca meczu, po blisko 11 miesiacach tarnowianki znalazly pogromce. Pech od poczatku przesladowal tarnowski zespól, bo od pierwszych minut miedzy slupkami stanela Paulina Walaszek, bedaca nominalnym pomocnikiem. Mimo to Tarnovia objela prowadzenie w 19 minucie po akcji Justyny Kapustki, która asystowala przy trafieniu Agnieszki Derus. Dziesiec minut pózniej bylo juz 1:1, po samobójczym trafieniu jednej z tarnowianek. Jeszcze przed przerwa podopieczne trener Klaudii Gajdur po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego Katarzyny Trytek, ponownie objely prowadzenie.

W drugiej polowie gospodynie mimo przewagi zespolu z Malopolski wyrównaly w 80 minucie spotkania, po rzucie karnym. W doliczonym czasie gry zawodniczki SMS Niemce strzelily decydujaca bramke, odnoszac zwyciestwo 3:2. Byla to trzecia pod rzad wygrana pilkarek z Lubelszczyzny, a pierwsza porazka druzyny z Tarnowa. Mimo to w tabeli na prowadzeniu Tarnovia z piecioma punktami przewagi nad zespolem Starówki Nowy Sacz. Czwarte miejsce zajmuje druzyna Naprzodu Sobolów, a piate Debicka Akademia Pilkarska.

SMS Niemce – Tarnovia 3:2 (1:2)

Paulina Walaszek – Aleksandra Hynek, Aleksandra Bator (od 46 min. Paulina Wolek), Aleksandra Zegarlicka, Karolina Piwowarczyk – Karolina Stando, Natalia Kiwior, Gabriela Gebica, Katarzyna Trytek – Agnieszka Derus, Justyna Kapustka.